Miejscowość Górecko Stare od strony północno - wschodniej otulona jest terenami wchodzącymi w skład Roztoczańskiego Parku Narodowego. Obecność Parku Narodowego na tym terenie podkreśla walory turystyczne całej okolicy, na której zachowane są niespotykane w innych częściach kraju gatunki flory i fauny. Cały klimat rezerwatu sprawia, że z roku na rok przybywa osób odwiedzających, które na własne oczy chcą poznać i ujrzeć wspaniale zachowany świat przyrody.

Na zachód od miejsca, w którym położony jest zajazd znajduje się Górecko Kościele, które urzeka osoby odwiedzające zabytkowym kościółkiem, a także wiekowymi dębami. Wszystko to sprawia, że obszar, w którym położony jest zajazd urzeka swoim krajobrazem ludzi, którzy szukają przystani ciszy i spokoju, oddalonej od zgiełku miast i nie zniszczonej przez cywilizację. Położenie w sercu samego roztocza sprawia, że przecinają się tutaj niezliczone szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe, które prowadzą do najbardziej ukrytych zakątków tej malowniczo położonej krainy. Na terenie całego regionu jest oznakowanych 957 km szlaków pieszych, 82.5 km szlaków rowerowych oraz 59 km jeździeckich.

Jak widać na przedstawionej mapie w niedalekiej odległości znajdują się miejscowości, które są już bardziej rozpoznawalne przez turystów. Rezerwat Nad Tanwią oddalony jest o niespełna 18 km od zajazdu, gdzie znajduje się uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych Roztocza - szlak szumów, gdzie liczne małe wodospady dostarczają niezapomnianych widoków. W Zwierzyńcu oddalonym o 8 kilometrów spotkamy jedyny w Polsce rezerwat Konika Polskiego, a także wiele innych atrakcji turystycznych. W Zamościu możemy udać się na starówkę, która stanowi atrakcję nie tylko na skalę krajową ale również europejską. Kolejną atrakcją jest Rezerwat Czartowe Pole oraz kamieniołomy zlokalizowane w Józefowie, sześć kilometrów od Górecka.

Osoby, które lubią historię mogą udać się do Bełżca, który w czasach II wojny światowej był miejscem kaźni i zagłady około sześciuset tysięcy osób, a kilka kilometrów dalej możemy zwiedzać pozostałości po Linii Mołotowa - pas radzieckich umocnień na granicy z III Rzeszą, który został wybudowany w czasie okupacji.

Natomiast osoby, które lubią poszusować na nartach mogą udać się do SZOPOWE. Jacni, gdzie można korzystać z oświetlonego stoku narciarskiego.

o nas | konferencje | noclegi | atrakcje | galeria | catering | kontakt